13. ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet - Svet v pohybe

 
Svet sa dal do pohybu. Po arabských revolúciách zachvátila od minulého roka vlna protestov aj Európu. Ak si niekto myslel, že občiansky aktivizmus je na pokraji vyhynutia, mohol sa presvedčiť, že to tak nie je. Aj na Slovensku ľudia vyšli do ulíc a neváhali dokonca mrznúť.
Filmy z 13. ročníka festivalu Jeden svet ukázali, že aj keď ciele a prostriedky protestných akcií v Egypte, v Grécku až po USA sú rozdielne, spája ich odhodlanie mladých ľudí, ktorí žiadajú zmenu zavedeného poriadku.
Festival Jeden svet sa tento rok konal v Bratislave v dňoch 3. – 9. decembra 2012. Navštívilo ho približne 13.000 návštevníkov, z toho 11.300 divákov filmových projekcií a 2.700 návštevníkov sprievodných podujatí, hlavne diskusií.
Okrem Bratislavy budú mať diváci po skončení festivalu v Bratislave možnosť vidieť vybrané filmy až do apríla 2013 v ďalších viac ako 20 mestách po celom Slovensku - a to v rámci prehliadky Jeden svet v regiónoch.
 
Premietaj aj ty:
Festival Jeden svet hľadá tento rok aktívnych divákov. Zapojte sa do aktivity Premietaj aj ty. Už počas roka 2012 ponúkame možnosť premietať vybraných 6 filmov z archívu festivalu u vás doma,  v škole, v práci pre vašich známych alebo  usporiadať verejnú projekciu vo vašej komunite. Od 9. decembra 2012 ponúkneme v rámci aktivity Premietaj aj ty novú kolekciu filmov, uvedených na tohoročnom festivale. 
 
Festival Jeden svet je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudsko-právnymi a globálnymi témami. Každoročne prezentuje okolo 70 dokumentárnych filmov prevažne zahraničnej produkcie, vyše desiatku diskusií na aktuálne témyfotografické výstavy a koncerty.