Diskusie

Štvrtok 20. 11.

Kino Mladosť

18:00 Neznámi hrdinovia + diskusia s režisérom Dušanom Hudecom

 

 

Piatok 21. 11.

Kino Mladosť

17:45 Priamy prenos + diskusia s režisérkou Zuzanou Piussi a protagonistami filmu, sociálnymi pracovníkmi zo štátnych i neštátnych inštitúcií, ktorí sa venujú problematike týraných detí

 

 

Piatok 21. 11.

Kinosála FTF VŠMU

19:15 Comeback + diskusia s režisérom Mirom Remom

 

 

Piatok 21. 11.

KC Dunaj

18:30 Diskusia Café Európa na tému „Ukrajina sa nás týka“

Hostia: Alexander Duleba, analytik, Michal Burza, fotograf, Grigorij Mesežnikov, politológ, Viktoriya Solonitsyna, občianska aktivistka, Ukrajina

Veľa sa hovorí o politických dôsledkoch vývoja na Ukrajine. My sa však v diskusii pozrieme bližšie na to, ako túto vojnu a jej dôsledky prežívajú bežní ľudia. Čo je pre Ukrajincov dnes dôležité? Ako sa krajina vysporadúva s humanitárnou krízou? Ako si ľudia predstavujú svoju budúcnosť? Viktória Solonitsyna dlhé roky aktivizuje komunity a podporuje občiansky aktivizmus. Grigorij Mesežnikov sa pravidelne stretáva s miestnou inteligenciou. Alexander Duleba rozumie Ukrajine ako nikto iný na Slovensku. Fotograf Michal Burza priniesol obrazové svedectvo o tom, čo s ľuďmi robí vojna a ako ju prežívajú.

 

Piatok 21. 11.

KC Dunaj

20:15 Felvidék - Horná zem + diskusia s režisérkou Vladislavou Plančíkovou

 

 

Sobota 22. 11.

Kino Mladosť

16:30 Magický hlas rebelky + diskusia o filme s režisérkou filmu Olgou Sommerovou

 

 

Sobota 22. 11.

Kino Film Europe (Pisztoryho palác)

20:00 Salto Mortale + diskusia s režisérkou Anabelou Žigovou

 

 

Sobota 22. 11.

KC Dunaj

18:00 Diskusia Môj život inak

Hostia: Zuzana Matúšová Girgošková a Ján Matúš, projekt LifeReset, Lýdia Sirotová, zakladateľka Happy Company

Premýšľali ste o tom, že si zbalíte veci a odídete na opačný koniec sveta? Matúšovci zbalili s vacemi aj svoje malé deti a odišli na Nový Zéland dobrovoľníčiť. Nebaví vás práca? Lýdia Sirotová dá tipy, ako byť v práci šťastný, aj ako vyvážiť prácu a voľný čas. Štve vás, že je vo vašom okolí špina?  Čo to znamená žiť inak? Nechajte sa inšpirovať!

 

 

Nedeľa 23. 11.

KC Dunaj

16:00 35 mesiacov s Natálkou + diskusia Frontline Klubu s Fedorom Gálom o extrémizme

 

Nedeľa 23. 11.

KC Dunaj

19:00 Diskusia Café Európa na tému „Sloboda nie je zadarmo - 25 rokov od Novembra 89“

Hostia: Zora Bútorová, sociologička, Peter Zajac, literárny vedec, Michal Havran, publicista, Michal Kaščák, hudobník/Festival Pohoda, Zuzana Mistríková, mediálna analytička

Úspechy a sklamania slovenskej spoločnosti za 25 rokov od pádu komunizmu. Čo sme mohli urobiť inak alebo prečo to inak nešlo? Akým výzvam čelí naša spoločnosť dnes a aká cesta nás čaká ďalej?

 

Pondelok 24. 11.

KC Dunaj

19:00 Diskusia Frontline Klubu na tému „Sloboda v médiách nie je zadarmo“

Ako ovplyvňujú súčasné udalosti v médiách kvalitu žurnalistiky? Koho názor vlastne médiá prezentujú? Pohľad domácich a zahraničných mediálnych aktérov.

Hostia: Matúš Kostolný (bývalý šéfredaktor SME, spoluzakladateľ projektu novín N), Tom Nicholson (Centrum investigatívnej žurnalistiky), Jindřich Šídlo (šéfredaktor politického spravodajstva vydavateľstva Economia a Hospodárskych novin, ČR), Pavlína Kvapilová (česká moderátorka, do 2013 pracovala v ČT)

 

 

Utorok 25. 11.

KC Dunaj

19:30 Debata o odvahe s Bielymi Vranami 

Hostia: Biela Vrana Zuzana Melicherčíková (2010), Biela Vrana Zuzana Pechočiakova (2014) a spoluzakladateľ Nadácie Zastavme korupciu Michal Bláha.

Z prvej ruky o svojich skúsenostiach porozprávajú lekárka Zuzana Pechočiaková, ktorá poukázala na bielenie údajov v zdravotnej dokumentácii dieťa a Zuzana Melicherčíková, ktorá upozornila na podozrivé prijatie študentov na štúdium. Rozprávať sa budeme aj so spoluzakladateľom Nadácie Zastavme korupciu, ktorá podporuje oznamovateľov korupcie.

Debata sa realizuje v spolupráci s Alianciou Fair Play a Via Iuris.