Program

Harmonogram premietaní podľa dní na stiahnutie 

 

Program s krátkymi popiskami filmov na stiahnutie

 

Štvrtok 20. 11.

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, Bratislava

 

16:15 Matkin sen / A Mother's Dream

 

18:00 Neznámi hrdinovia / The Final Mission (po filme diskusia s režisérom Dušanom Hudecom)

 

19:30 Microtopia

 

20:45 Pirate Bay / TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard

 

Kino Film Europe (Pisztoryho palác), Štefánikova 25, Bratislava

 

16:15 Muž, ktorý sadí stromy / The Man Who Plants Trees

 

17:30 Mráz žihľavu nespáli / Grasp The Nettle

 

19:15 Gulabi Gang

 

21:15 Hviezdy za železnou oponou / The Stars Behind the Iron Curtain

 

Kinosála FTF VŠMU, Svoradova 2, Bratislava

 

16:45 O trhu s orgánmi / Tales From The Organ Trade

 

18:30 Deti s nálepkou ADHD / Four Letters Apart - Children in the Age of ADHD

 

20:15 Prachy v prachu / Ash And Money

 

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

 

16:30 Kismet

 

17:45 Chicagogirl / Chicagogirl – The Social Network Takes on a Dictator

 

19:15 Kde sa vyrába Apple / Inside Apple

 

Dom Quo Vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava

 

17:30 Viva Cuba Libre – rapová vzbura / Viva Cuba Libre: Rap Is War

 

18:45 Baro mariben + Renátine kríže / Renata's Cross To Bear

 

20:00 161>88

 

 

Piatok 21. 11.

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, Bratislava

 

16:30 Dohoda / The Agreement

 

17:45 Priamy prenos / Transference

 

18:45 Diskusia s režisérkou Zuzanou Piussi a protagonistami filmu Priamy prenos.

 

19:45 Všetko je možné  / Everything Is Possible

 

21:00 Najdlhší bozk / The Longest Kiss

 

Kino Film Europe (Pisztoryho palác), Štefánikova 25, Bratislava

 

16:30 Zelená púšť / Green Desert

 

17:45 Mojich posledných 150 000 cigariet / My Latest 150 000 Cigarettes

 

19:00 Ukrajina nie je bordel / Ukraine is Not a Brothel

 

20:45 Olga

 

Kinosála FTF VŠMU, Svoradova 2, Bratislava

 

16:15 Baro mariben + Renátine kríže / Renata's Cross To Bear

 

17:30 Lyrik / The Lyricist

 

19:15 Comeback (po filme diskusia s režisérom Mirom Remom)

 

21:15 Moje veci / My Stuff

 

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

 

16:45 Putinove hry / Putin's Games

 

18:30 Diskusia Café Európa na tému „Ukrajina sa nás týka“
Hostia: Alexander Duleba, analytik, Michal Burza, fotograf, Grigorij Mesežnikov, politológ, Viktoriya Solonitsyna, občianska aktivistka, Ukrajina

 

20:15 Felvidék - Horná zem / Felvidék: Caught in Between (po filme diskusia s režisérkou Vladislavou Plančíkovou)

 

Dom Quo Vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava

 

16:30 Vlčie hory / The Wolf Mountains

 

17:30 Všetky moje deti / All My Children

 

19:15 Zápisky z temnoty / Notes From The Dark. Alleppo

 

21:00 35 mesiacov s Natálkou / 35 Months with Little Natalie

 

 

Sobota 22. 11.

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, Bratislava

 

15:00 Najdlhší bozk / The Longest Kiss

 

16:30 Magický hlas rebelky / The Magic Voice of a Rebel

 

18:00 Diskusia o filme Magický hlas rebelky s režisérkou filmu Olgou Sommerovou.

 

19:00 Závisláci na nete / Web Junkie

 

20:30 Experiment na ľuďoch / The Human Experiment

 

Kino Film Europe (Pisztoryho palác), Štefánikova 25, Bratislava

 

15:00 Deti s nálepkou ADHD / Four Letters Apart - Children in the Age of ADHD

 

16:45 O trhu s orgánmi / Tales From The Organ Trade

 

18:30 Chicagogirl / Chicagogirl – The Social Network Takes on a Dictator

 

20:00 Salto Mortale (po filme diskusia s režisérkou Anabelou Žigovou)

 

Kinosála FTF VŠMU, Svoradova 2, Bratislava

 

15:00 Zápisky z temnoty / Notes From The Dark. Alleppo

 

16:45 Tibet - oheň v krajine snehu / Fire in the Land of Snow: Self-Immolations in Tibet

 

18:00 Oleg Klimov: Návrat vojnového fotografa / Oleg Klimov: Letters to Myself

 

19:45 FC Rwanda

 

21:00 Viva Cuba Libre – rapová vzbura / Viva Cuba Libre: Rap Is War

 

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

 

15:00 Vitajte v Loliondo / Welcome To Loliondo

 

16:15 S chuťou do práce / Keep Up The Good Work

 

18:00 Diskusia na tému „Môj život inak – bez internetu, so zeleninou na balkóne, na voľnej nohe? Inšpirácia, ako na to“

Hostia: Zuzana Matúšová Girgošková a Ján Matúš (Projekt LIFERESET), Lýdia Sirotová (HAPPY COMPANY), Martin Kuštek (NA STRECHE)

  

19:20 Rýchlosť - hľadanie strateného času / Speed - In Search Of Lost Time

 

21:15 Vlčie hory / The Wolf Mountains

  

Dom Quo Vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava

 

15:00 Neznámi hrdinovia / The Final Mission

 

16:15 Lyrik / The Lyricist

 

18:00 Muž, ktorý sadí stromy / The Man Who Plants Trees

 

19:15 Barma dnes / Burma Today

 

20:30 Alumíniový vek / The Age of Aluminum

 

 

Nedeľa 23. 11.

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, Bratislava

 

15:00 Pirate Bay / TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard

 

16:45 Všetky moje deti / All My Children

 

18:30 Microtopia

 

19:45 Všetko je možné / Everything Is Possible

 

21:00 Dohoda / The Agreement

 

Kino Film Europe (Pisztoryho palác), Štefánikova 25, Bratislava

 

15:00 Tibet - oheň v krajine snehu / Fire in the Land of Snow: Self-Immolations in Tibet

 

16:15 Navždy chuligán / I Love Hooligans+ Podozrivá čokoláda / Shady Chocolate

 

17:40 Putinove hry / Putin's Games

 

19:40 FC Rwanda

 

21:00 Vitajte v Loliondo / Welcome To Loliondo

 

Kinosála FTF VŠMU, Svoradova 2, Bratislava

 

15:00 Gulabi Gang

 

17:00 Olga

 

18:45 Mráz žihľavu nespáli / Grasp The Nettle

 

20:30 Ukrajina nie je bordel / Ukraine is Not a Brothel

 

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

 

14:30 Projekt príroda / Project Wild Thing

 

16:00 35 mesiacov s Natálkou / 35 Months with Little Natalie

 

17:00 Diskusia Frontline Klubu s Fedorom Gálom o extrémizme

 

18:00 Hviezdy za železnou oponou / The Stars Behind the Iron Curtain

 

19:00 Diskusia Café Európa na tému „Sloboda nie je zadarmo - 25 rokov od Novembra 89“
Hostia: Zora Bútorová, sociologička, Peter Zajac, literárny vedec, Michal Havran, publicista, Michal Kaščák, hudobník/Festival Pohoda, Zuzana Mistríková, mediálna analytička

 

20:45 Kde sa vyrába Apple / Inside Apple 

  

Dom Quo Vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava

 

15:00 Felvidék - Horná zem / Felvidék: Caught in Between

 

16:30 Mojich posledných 150 000 cigariet / My Latest 150 000 Cigarettes

 

17:45 Priamy prenos / Transference

 

19:00 Salto Mortale

 

20:30 Zelená púšť / Green Desert

 

 

Pondelok 24. 11.

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, Bratislava

 

16:30 Život vo fľaši / Bottled Life: Nestles Business With Water

 

18:30 Matkin sen / A Mother's Dream

 

20:15  Rodina / The Family

 

Kino Film Europe (Pisztoryho palác), Štefánikova 25, Bratislava

 

16:30 Nedotknuteľné prostitútky / Untouchable Prostitutes + Kismet

 

18:30 Oleg Klimov: Návrat vojnového fotografa / Oleg Klimov: Letters to Myself

 

20:15 Rýchlosť - hľadanie strateného času / Speed - In Search Of Lost Time

 

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

 

17:00 Internetový chlapec: Príbeh Aarona Swartza / The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

 

19:00 Diskusia Frontline Klubu na tému „Sloboda v médiách nie je zadarmo“

Hostia: Matúš Kostolný (bývalý šéfredaktor SME, spoluzakladateľ projektu novín N), Tom Nicholson (Centrum investigatívnej žurnalistiky), Jindřich Šídlo (šéfredaktor politického spravodajstva vydavateľstva Economia a Hospodárskych novin, ČR), Pavlína Kvapilová (česká moderátorka, do 2013 pracovala v ČT)

 

 

20:45 Planet Ocean (VSTUP VOĽNÝ)

 

 

Utorok 25. 11.

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, Bratislava

 

16:30 Planet Ocean (VSTUP VOĽNÝ)

 

18:15 Experiment na ľuďoch / The Human Experiment

 

20:00 Život vo fľaši / Bottled Life: Nestles Business With Water

 

Kino Film Europe (Pisztoryho palác), Štefánikova 25, Bratislava

 

16:30 161>88

 

18:00 Vyhlásenie a premietanie víťazného filmu zo súťažnej sekcie Slovenský dokumentárny film - Neznámi hrdinovia (VSTUP VOĽNÝ)

 

20:15 Zamatoví teroristi / Velvet Terrorists

 

Kinosála FTF VŠMU, Svoradova 2, Bratislava

 

18:00 S chuťou do práce / Keep Up The Good Work

 

19:50 Projekt príroda / Project Wild Thing

 

21:15 Moje veci / My Stuff

 

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

 

16:30 Alumíniový vek / The Age of Aluminum

 

17:45 Prachy v prachu / Ash And Money

 

19:30 Debata o odvahe s Bielymi Vranami 
Hostia: nositeľka ocenenia Biela Vrana 2014 lekárka Zuzana Pechočiaková, Zuzana Melicherčíková (Biela Vrana 2010), Michal Bláha, spoluzakladateľ Nadácie Zastavme korupciu 

Diskusiu realizujeme v spolupráci s Aliancou Fair Play a Via Iuris.

 

21:00 Navždy chuligán / I Love Hooligans + Podozrivá čokoláda / Shady Chocolate