Hľadá sa grafik alebo grafička...

 ...členstvo v klube ľudskoprávnych svätuškárov a svetlušiek výhodou

 

Festival dokumentárnych filmov JEDEN SVET (11.-16.októbra 2018) hľadá grafika alebo grafičku, ktorí by tento rok pretavili naše slniečkársko-filmárske nápady do funkčnej vizuálnej identity a grafiky. Hľadáme človeka citlivého na ľudskoprávne témy, ale hlavne na správne vyváženie farieb, tvarov a dizajnov, s blízkym vzťahom k deadlinom a otvorenej diskusií, lebo u nás sa o všetkom rozhoduje demokraticky.

Práca na festivale obsahuje vytvorenie/spoluprácu na vytvorení vizuálnej identity a následne vypracovanie cca 20 vizuálov na web a sociálne siete. Honorár za celý projekt sa pohybuje okolo 2 500 €, presnejšie podmienky a prípadné navýšenie honoráru sú však samozrejme vecou dohody.

Nehľadáme si síce BFF, ale ak sa ti u nás zápači a zafunguje nám chémia, radi si ťa adoptujeme na dlhšie. Páčilo by sa ti s nami pracovať? Tak čítaj ďalej.

 

Na úvod by sme od teba potrebovali:

1. Aby si nám na daniela.muzikova@clovekvohrozeni.sk poslal alebo poslala do 22.apríla svoje CV, ukážku z portfólia a motivačný list, prečo práve ty patríš do nášho tímu. 

2. Aby si po zaslaní životopisu mal alebo mala čas vypracovať do 29. apríla krátke testovacie zadanie, ktoré ti pošleme (spolu s ďalším informáciami o časových a finančných požiadavkách a pod.)

3. Aby si si našiel alebo našla čas na kávu/čaj/limonádu (skype ak nebudeš v Bratislave) a pohovor

4. Aby si od začiatku mája mal alebo mala čas sa nám venovať

 

Keby ti bolo naše meno neznáme:

JEDEN SVET je najväčší a najstarší festival dokumentárnych filmov s ľudskoprávnou tématikou. Už 19 rokov prezentuje najnovšiu profesionálnu slovenskú a zahraničnú dokumentárnu tvorbu. Tematicky sa zaoberáme spoločenskými, globálnymi, socio-ekonomickými a multikultúrnymi témami, ktoré prezentujeme prostredníctvom filmov, diskusií, Workshopov, Master Classov a iných sprievodných podujatí. Festival trvá 6 dní v Bratislave a 4 dni v Košiciach, kde prezentuje desiatky filmov a sprievodných podujatí. Vybrané filmy následne putujú na regionálnu tour do viac než 20 miest na Slovensku.