Hľadájú sa stážisti a/alebo stážistky na festival Jeden svet

...členstvo v klube ľudskoprávnych svätuškárov a svetlušiek výhodou

 

Festival dokumentárnych filmov JEDEN SVET (11.-16.októbra 2018) hľadá stážistov a stážistky na neplatenú stáž. Tvojou úlohou by mala byť prevažne výpomoc pri produkčných prácach a tvorbe webového obsahu festivalu. 

 

Môžeš byť náš alebo naša, ak:

- máš popri škole/práci/rodičovskej/dôchodku/hocičom inom, čo napĺňa tvoje dni čas 10+ hodín týždenne (po dobu 3 mesiacov) na dobrovoľnícku, ale zodpovednú a milú prácu na festivale o ľudských právach a udržateľnom rozvoji

- si vnímavý alebo vnímavá voči ľudskoprávnym témam, 

- máš blízky vzťah k termínom a deadlinom

- nevadí ti napĺňať zadania, ale zároveň dokážeš o úlohách samostatne uvažovať a si fanúšikom alebo fanúšičkou otvorenej diskusie (lebo u nás sa o všetkom rozhoduje demokraticky)

- slovenská gramatika je tvoja dobrá kamarátka (ak máš za kamošku aj angličtinu, je to úplne dokonalé, ale netrváme na tom)

 

Prečo do toho ísť:

- absolvuješ stáž v jednej z najväčších humanitárnych a ľudskoprávnych organizácií na Slovensku a na jedinom festivale venovanom ľudským právam a udržateľnému rozvoju (každý účastník a účastníčka stáže obdrží certifikát o absolovaní stáže)

- získaš široké organizačné zručnosti a soft skills pod vedením skúseného tímu

- stretneš sa s významnými hosťami a hostkami zo sveta filmu a neziskového sektora

- získaš zdarma VIP permanentky na festival a prioritné miesto na uzavretých Master Class a platených sprievodných podujatiach festivalu

- budeš stážovať v staromestskej kancelárií, kde máme takmer nepretržite dobrú náladu, a nepretržite veľa práce, kopec zábavy a skvelú kávu 

 

 

Nehľadáme si síce BFF, ale ak ak sa ti u nás zápači a zafunguje nám chémia, radi a rady si ťa potenciálne adoptujeme aj na iné projekty. Chceš to skúsiť? Tak pošli do 30.4. 2018 svoj životopis (v toľkých jazykových mutáciách, v koľkých uznáš za vhodné) a motivačný list (ideálne v slovenčine, ale fantázií sa medzi nekladú) na daniela.muzikova@clovekvohrozeni.sk a vyčkávaj odpoveď (odpovieme všetkým).

 

Na stáž prijímame v 2 vlnách:

I. kolo: nástup začiatkom mája, s počtom stážistov a stážistiek 2+

II. kolo: nástup začiatkom augusta, s počtom stážistov a stážistiek 3+

 

Keby ti naše meno nebolo až tak známe:

JEDEN SVET je najväčší a najstarší festival dokumentárnych filmov s ľudskoprávnou tématikou. Už 19 rokov prezentuje najnovšiu profesionálnu slovenskú a zahraničnú dokumentárnu tvorbu. Tematicky sa zaoberáme spoločenskými, globálnymi, socio-ekonomickými a multikultúrnymi témami, ktoré prezentujeme prostredníctvom filmov, diskusií, Workshopov, Master Classov a iných sprievodných podujatí. Festival trvá 6 dní v Bratislave a 4 dni v Košiciach, kde prezentuje desiatky filmov a sprievodných podujatí. Vybrané filmy následne putujú na regionálnu tour do viac než 20 miest na Slovensku.