Extra

MASTER CLASS: Filmy s následkami - investigatívna dokumentaristika v Európe

sobota 14. 10. │ 15:00 h │ VŠMU - Kinosála

 

 

Teroristickú propagandu vo svojom dokumente Kyberdžihád zmapoval holandský režisér Hans Busstra – „rozprávač“ (ako sa sám označuje), ktorý vo svojich dokumentárnych počinoch s obľubou spája serióznu žurnalistickú prácu s prekresľovaním príbehu. Účastníkom master class priblíži formou Q&A motivácie a techniky svojej tvorby a prezradí viac o spôsoboch, akými pracujú investigatívni dokumentaristi v Európe. Master class sa uskutoční po projekcii filmu Kyberdžihád o 14 h v kinosále VŠMU.

 

Master class pripravuje: 
 

Hans Busstra pracuje ako režisér na voľnej nohe a dlhoročne spolupracuje s VPRO Tegenlicht. V roku 2014 natočil film "Zero-Days" o úniku bezpečnostných informací v Holandsku, v ktorom spovedal ministra bezpečnosti Ivo Opsteltena aj tím hackerov, zodpovedných za škandál. V roku 2016 prispel svojim "The Bitcoin Gospel" do filmotéky k téme kryptomeny a jej dopadu na ekonomiku. Za film z roku 2016 "Kyberdžihád", ktorý budete môcť uvidieť aj na našom festivale bol navrhnutý na cenu Emmy. 

 

 

_____________________________________________________________________

 

WORKSHOP: Život bez odpadov - aj mimo nášho domova 

sobota 14. 10. │ 15:30 h │ KC Dunaj - Galéria

 

 

Spoločný workshop spoločnosti CURAPROX a neziskovej organizácie Inštitút cirkulárnej ekonomiky (INCIEN).

Ako žiť bez odpadov a aké opatrenia zaviesť v domácnosti sme si povedali na workshope v roku 2016. Ľudia čoraz viac času trávia mimo domova a tak sme sa tento krát zamerali aj na miesta mimo domova, najmä naše pracoviská. Vie firma fungovať bez odpadov? Čo všetko vieme urobiť už dnes? Ako vytvoriť podmienky pre zamestnancov a ako u správcu, kde máme prenajaté kancelárie?

 

 

Workshop pripravujú: 

 

Annamarie Velič - líderka projektu Ekovír (CURAPROX Slovensko), CSR konzultantka

Matrina Luptáková - vedúca projektu Kancel bez koša (CURAPROX Slovensko)

Petra Cséfalvayová – zakladateľka INCIEN, odborná konzultantka v oblasti životného prostredia

Ivana Maleš – zakladateľka INCIEN, bloggerka Nezmar

 

 Na workshop sa môžete prihlásiť tu.

_____________________________________________________________________

 

CURAPROX zbiera a recykluje staré zubné kefky

štvrtok-utorok 12. - 17. 10. │Kino Lumiére, Kino Mladosť, KC Dunaj, FTF VŠMU

 

CURAPROX Slovensko bude v rámci svojho projektu Kolokefka zbierať staré zubné kefky na všetkých premietacích miestach v Bratislave počas celého trvania festivalu. Z odovzdaných kefiek CURAPROX budú vyrobené koše na triedenie odpadu, ktoré dostanú školy zadarmo. Ani kefky iných značiek neskončia na skládke či v spaľovni.

 

 _____________________________________________________________________

 

STAND UP COMEDY SHOW: Irán očami domácich 

sobota 14. 10. │ 21:15 h │ Kino Mladosť

 

 

Iránska stand-up komička žijúce v Bratislave, Nastaran Motlagh má nad vážnymi témami zo svojej domoviny nadhľad. Zažartuje ale aj vážne porozpráva o alternatívnej kultúre v Iráne, jej živote na Slovensku a dôvere voči cudzincom. Svojim pohľadom na svet okolo nás rozosmeje nejedného návštevníka/čku.

 _____________________________________________________________________

 

POP UP OBED S MAREENOU

 

nedeľa 15. 10. │ 11:00 h │ Komunitné centrum Mareena (Lazaretská 32)

 

 

Orientálne chute a dobrá spoločnosť z rôznych kútov sveta. Počas 2 hodín budete môcť ochutnať v novootvorenom komunitnom centre Mareena jedlá Jedného sveta. Podrobné informácie o podujatí a link na registráciu nájdete tu:  https://www.facebook.com/events/980379072118676/

 

_____________________________________________________________________

 

TURNAJ V STOLNOM FUTBALE: Calcetto proti rasizmu

 

nedeľa 15. 10. │ 16:30 h │ KC Dunaj - bar


 

Na turnaji v stolnom futbale sa spolu zabavíme a dokážeme si, že rasizmus a nenávisť do športu nepatria. Vítaní sú všetci ľudia dobrej vôle a pridajú aj hráči z rómskej komunity v Plaveckom Štvrtku. Chcete sa pridať? Registrujte svoj 2-členný tím na martina.ligurska@clovekvohrozeni.sk a dokážte nám, že v stolnom futbale niet lepšieho tímu.

 

_____________________________________________________________________

 

WORKSHOP: Ako myslí hacker? 

nedeľa 15. 10. │ 18:30 h │ KC Dunaj, sála

 

HACKER.png

 

Interaktívny Workshop, kde si prostredníctvom simulovaných hackerských situácií vysvetlíme základné princípy informačnej bezpečnosti a hackingu. Budeme sa rozprávať o tom, kde všade bývajú slabé miesta informačných systémov, čo znamenajú pojmy, ako šifrovanie, anonymizácia, otvorený kód, bitcoin a aké sú najdôležitejšie zásady ochrany svojho súkromia v online svete.

Workshop je určený pre ľudí, ktorí, aj bez toho, aby rozumeli počítačom, chcú nahliadnúť do tajomného sveta informačnej bezpečnosti. Nie sú potrebné žiadne špeciálne znalosti z oblasti IT.

Workshop pripravuje: 

Matúš Kováčik_Vyštudoval počítačové systémy a siete na FIIT STU. Pracoval ako konzultant a neskôr manažér informačnej bezpečnosti. Venoval sa aj etickému hackingu. 11 rokov pôsobí aj v treťom sektore, kde sa venuje vzdelávaniu a IT. Založil občianske združenie Digital Nomads, ktoré prostredníctvom projektu súkromie.digital robí osvetu v oblasti praktickej ochrany súkromia na internete.

 

_____________________________________________________________________

 

 

DUBBING KARAOKE WARS 

nedeľa 15. 10. │ 20:00 h │ KC Dunaj, bar

V nedeľu večer trochu odľahčíme a seriózny pohľad na svetové problémy zameníme za humor a nadhľad. Obľúbená aktivita milovníkov filmu príde aj na Jeden svet. Zostavte svoj tím (minimálne 2 a maximálne 4 členovia/členky) a ukážte ostatným, že v improvizácií a vytváraní nových príbehov a slovných hračiek pri dabovaní ukážok z festivalových filmov vás nik neprekoná. Vstup je voľný, registrácia tímov bude prebiehať priamo na mieste.

 

_____________________________________________________________________

 

WORKSHOP CRYPTO:PARTY II 
(Ako sa chrániť vo virtuálnom priestore)

pondelok 16. 10. │ 10:00 h │ ProgressBar Hackerspace

 

CryptoParty je svetové decentralizované hnutie, ktoré má za cieľ informovať ľudí o súkromí v digitálnom prostredí. Dozviete sa prečo a ako sa chrániť vo virtuálnom priestore, ktoré metódy používať na šifrovanú komunikáciu alebo ako zostať anonymným na internete. So svojími skúsenosťami sa s vami podelia jední z najväčších odborníkov na bezpečnosť na internete, Tomáš Zaťko (Citadelo) a Pavol Lupták (Nethemba).