Domov

Prihláste svoje filmy do súťaže!

V roku 2020 sa Medzinárodným festival Jeden svet bude v Bratislave konať v dňoch 5.-11.11. 2020. Viac informácií o programe, hosťoch a miestach festivalu začneme zverejňovať od leta. Zatiaľ sledujte Jeden svet v regiónoch!


NOVINKY | FILMY | PROGRAM | VSTUPNÉ | O NÁS
ENGLISH

STRATENÍ V SÚČASNOSTI

Znie to priam neuveriteľne, ale náš festival, aj vďaka neziskovej organizácii Človek v ohrození, už dve desaťročia prináša slovenskému divákovi to najlepšie zo sveta dokumentárnych filmov. Zároveň je stále jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami.

Počas tohtoročných narodeninových osláv plných kvalitnej kinematografie, sa nie len prostredníctvom filmového plátna po celom Slovensku, ale aj v rôznych diskusiách, ohliadneme do minulosti, aby sme plynulo prešli do prítomnosti a následne sa „tu a teraz“ zamysleli nad našou budúcnosťou. 

Téma jubilejného 20. ročníka, ktorý sa koná od 9 do 13. októbra v Bratislave a následne v priebehu celého roka v regiónoch, znie “Stratení v súčasnosti”. Ako podtémy sme zvolili štyri dôležité okruhy, ktoré sa nás, či už si to pripúšťame alebo nie, bezprostredne týkajú: klimatické zmeny, medziľudské vzťahy, technologický pokrok a spoločenská situácia a politické režimy.

čítať viac

video: Dorota Vlnová, Jana Bučka a Michal Fuliér

najnovšie príspevky na blogu

  • Nepočujúce deti očarili Jeden svet

    14.10.2019 by

    Jubilejný 20. ročník Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, organizovaný Človekom v ohrození, v nedeľu večer vyvrcholil záverečným slávnostným ceremoniálom. Porota v zložení Alexandra Kandy Longuet, Jan Gebert, a Marek Kuboš na ňom zverejnila víťazný film festivalu, dokument režiséra Pavla Pekarčíka, Hluché dni. Porota udelila aj dve špeciálne ceny. Jednu si odniesol film Dálava a… Čítať viac

  • Zlo sa občas skrýva bližšie než si myslíme

    13.10.2019 by

    Pozvanie na festival prijala aj uznávaná americká režisérka Skye Borgman, ktorá predstavila svoj dokument Pod lampou tma ( Abducted in Plain Sight ). Film sa premietal v Kine Lumiere v piatok 11. októbra. Po skončení nasledovala diskusia so samotnou autorkou a hostkami. Dokument Pod lampou tma odzrkadľuje príbeh dievčaťa, ktoré bolo dvakrát unesené a roky… Čítať viac

View all posts

sledujte nás na sociálnych sieťach

ďakujeme za podporu

ďakujeme hlavným mediálnym partnerom

ďakujeme mediálnym partnerom

organizátor festivalu