Domov

NOVINKY | FILMY | PROGRAM | VSTUPNÉ | O NÁS
ENGLISH

STRATENÍ V SÚČASNOSTI

Znie to priam neuveriteľne, ale náš festival, aj vďaka neziskovej organizácii Človek v ohrození, už dve desaťročia prináša slovenskému divákovi to najlepšie zo sveta dokumentárnych filmov. Zároveň je stále jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami.

Počas tohtoročných narodeninových osláv plných kvalitnej kinematografie, sa nie len prostredníctvom filmového plátna po celom Slovensku, ale aj v rôznych diskusiách, ohliadneme do minulosti, aby sme plynulo prešli do prítomnosti a následne sa „tu a teraz“ zamysleli nad našou budúcnosťou. 

Téma jubilejného 20. ročníka, ktorý sa koná od 9 do 13. októbra v Bratislave a následne v priebehu celého roka v regiónoch, znie “Stratení v súčasnosti”. Ako podtémy sme zvolili štyri dôležité okruhy, ktoré sa nás, či už si to pripúšťame alebo nie, bezprostredne týkajú: klimatické zmeny, medziľudské vzťahy, technologický pokrok a spoločenská situácia a politické režimy.

čítať viac

autorka vizuálu: Ivana Šáteková

najnovšie príspevky na blogu

  • (en) Lost in the Present

    1.8.2019 by

    The international One World Film Festival will celebrate 20 years in autumn. It sounds unbelievable but our festival, thanks to the non-profit organization People in Need, has been bringing the best of the world of documentary films to Slovak viewers for two decades already. At the same time, it is still the only cultural and… Čítať viac

  • (sk) JS 2019 je tu!

    29.7.2019 by

    STRATENÍ V SÚČASNOSTI Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet oslávi na jeseň 20 rokov.  Znie to priam neuveriteľne, ale náš festival, aj vďaka neziskovej organizácii Človek v ohrození, už dve desaťročia prináša slovenskému divákovi to najlepšie zo sveta dokumentárnych filmov. Zároveň je stále jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami. Počas… Čítať viac

View all posts

sledujte nás na sociálnych sieťach

ďakujeme za podporu

ďakujeme hlavným mediálnym partnerom

ďakujeme mediálnym partnerom

organizátor festivalu