O nás

Štatút Jeden svet 2020
Pripomeňte si s nami predchádzajúce ročníky TU.

Sme vlajkovou loďou neziskovej organizácie Človek v ohrození, ktorej rovnako ako nám záleží na ľuďoch, krajine, v ktorej žijeme, a na svete vôkol nás.

Uvedomujeme si, že život vie byť veľmi ťažký. A to nielen k jednotlivcom, ale aj skupinám, či celým národom. Preto sme sa v roku 1999 rozhodli založiť medzinárodný festival dokumentárnych filmov, aby sme aj prostredníctvom audiovizuálnej tvorby a mnohých pridružených akcii a diskusií, ktoré k festivalu patria, mohli prinášať a otvárať často neľahké, ale o to dôležitejšie, témy týkajúce sa človeka a jeho existencie. Snažíme sa apelovať aj na problémy, ktoré sú väčšinou skryté za viečkami širokého záujmu našej spoločnosti.

Autorská sloboda je to, čo naše filmy spája a zároveň každé dielo robí výnimočným. Snímky, ktoré na festivale prezentujeme sú obrazom doby, mozaikou ľudských charakterov i nástrojom kritického myslenia.

Nepoučujeme, ale diskutujeme a učíme sa spolu s našimi návštevníkmi viac porozumieť, viac akceptovať, neprehliadať a pomáhať. Sme skupina nadšencov, ktorí si uvedomujú, že zmena spoločnosti je zodpovednosťou každého z nás a že pokiaľ chceme krajšiu budúcnosť – krajší svet – musíme ho začať tvoriť už dnes.

sledujte nás na sociálnych sieťach

Festival Jeden svet
organizuje
Človek v ohrození, n. o.