Permanentky na Jeden svet 2018 sú už v predaji!

Pre tých, ktorí si nechcú nechať ujsť ani jeden z festivalových filmov Jedného sveta, sú už teraz pripravené v predaji festivalové permanentky! Len za 15 eur si môžete zakúpiť permanentku, ktorá platí na neobmedzený vstup na všetky projekcie počas Jedného sveta v Bratislave od 11. do 16. októbra a v Košiciach od 15. do 18. októbra 2018.  

 

Permanentku si až do začiatku festivalu môžete zakúpiť ONLINE prostredníctvom PREDPREDAJ.SK na TOMTO LINKU 

  

V pokladni kina sa preukážete permanentkou a vyzdvihnete si voľnú vstupenku na vybrané premietanie. Vstupenky si v kinách môžete vyzdvihovať vopred len v deň premietania Vami vybraných filmov a najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia. 

 

Permanentku zakúpenú v sieti Predpredaj.sk bude možné vymeniť na týchto miestach:  

Bratislava: Kino Lumiére, Kino Mladosť od 11.10.2018  

Košice: Kino Úsmev, Tabačka Kulturfabrik od 15.10.2018 

 

Takisto si počas Jedného sveta budete môcť permanentky zakúpiť aj na pokladniciach týchto kín.  

 

Program ponúkne divákom 67 zahraničných a domácich filmov z prestížnych festivalov, z ktorých väčšina bude na Slovensku uvedená po prvýkrát. Festivalovú kolekciu spája chuť po pravdivých informáciách, chuť podieľať sa na spoluvytváraní spoločnosti, ktorá je uvedomelá a empatická a chuť pochopiť celistvý obraz, ktorý tvorí našu dennú realitu. Nádielku filmov doplní vyše 20 sprievodných podujatí, medzi nimi diskusie s tvorcami a odborníkmi, workshopy, masterclassy, ale aj stand-up vystúpenie či čítačky kníh.  

 

Program je rozdelený do 6 festivalových sekcií. Hlavná sekcia súťažných filmov Slovensko a Česko za ľudské práva ponúkne kolekciu 15 nových slovenských a českých dokumentárnych filmov uplynulého roka, ktoré sa na plátne zaoberajú závažnými aktuálnymi spoločenskými témami. Sekcia Hrdinovia a hrdinky má za cieľ ukázať silu angažovaného jednotlivca. Patria sem portréty obyčajných ľudí, ktorým sa svojou odvahou, vytrvalosťou, originalitou a konaním podarilo dokonca zvrátiť chod dejín, poraziť nadnárodného gigantu, bojovať proti ISIS alebo kultúrnym stereotypom. Kultové snímky, ktoré riešia dejinné okamihy, prinesie na festivalové plátno sekcia Máte právo vedieť. Slepá škvrna zas odhalí fenomény, ktoré sú okolo nás, napriek tomu ich nevidíme, alebo nechceme vidieť. Patrí sem napríklad novodobé otrokárstvo, pedofília, sexuálne násilie ako aj zneužívanie osobných údajov. Nová sekcia Uhoľ pohľadu zaostrí na aktuálne fenomény slobody médií. Festival neopomína ani mladých divákov, Jeden svet deťom ponúkne populárno-vzdelávacie filmy pre školákov spojené s diskusiami.  

 

Jeden svet sa so svojimi premietaniami bude v Bratislave konať v Kine Lumière, Kine Mladosť, Kine KLAP na VŠMU, na Filozofickej fakulta FIF UK, v KC Dunaj, Café Berlinka, školské premietania sa uskutočnia v Open Gallery a Univerzitnej knižnici, diskusie a ďalšie sprievodné podujatia aj v Artforume, v Goetheho inštitúte, Novej Cvernovke a v Klube pod lampou. Košický Jeden svet bude hostiť Tabačka Kulturfabrik a Kino Úsmev.  

 

Hlavným organizátorom festivalu Jeden svet je organizácia Človek v ohrození.